Vores lærere

Det er vigtigt for os, at vores lærere er fagligt opdateret og underviser i deres linjefag

 

Lærere

 
Anne Tinning

Støttelærer

Anders Christopher Nielsen

Musik og matematik

Anita Klar

Dansk, fransk & håndarbejde

Anna Nellemann

Dansk, fransk, kristendom, svømning og idræt

Anne Schack

0. klasseleder

Birgitte Erenskjold Fog

Matematik, biologi, fysik, geografi og innovation

Carina Thaysen

Dansk og matematik

Charlotte Sattrup

Dansk, matematik og tysk

Christina Horn Nexø

Matematik, engelsk, fysik og samfundsfag 

Dan Wassmann

Matematik, samfundsfag og idræt

Frank Madsen

Dansk, idræt, historie og samfundsfag

Henriette Bohn Vrang

Dansk, idræt, billedekunst og kristendom

Henriette Winther

Dansk, engelsk og kristendom

Jeppe Hasle Nørregaard

Matematik, fysik/kemi, idræt og bevægelse

John Ingerslev

Dansk, drama, historie, kristendom og geografi

Julie Maria Kromann

Dansk og tysk

Kia Skade-Nielsen

Biologi, geografi og samfundsfag

Katrine Hamann Lauritsen

0. klasseleder

Kristina Beck Elkjær

Matematik og N/T

Malene Bro Jensen

Biologi, geografi og samfundsfag

Louise Leidersdorff

Dansk og kristendom

Maria Ranum Isaksen

Dansk, musik, historie og billedkunst

Mette Ith

Dansk, tysk og idræt

Mette Petersen

Dansk, historie, kristendom og idræt

Mona Qvist

Dansk og engelsk

Morten Nyrop-Ellingsøe

Matematik, natur/teknik  og idræt

Puk Lindblad

0. klasseleder

Sophie Christensen

Billedkunst og støttelærer

Sine Kragelund

Dansk, Biologi og historie

Tine Jacobsen

Dansk, matematik, engelsk, og kristendom

Tine Langtved Mitchell

Dansk, engelsk, drama, musik og kristendom

SFO

 
Mikkel Jensen

SFO-leder

Charlotte B. Berggreen

Souschef SFO

Johanne Birkbak Madsen

Pædagogmedhjælper

Linda Blinkes

Pædagog

Louise Maria Stub

Pædagog

Mathias Olsen

Pædagogmedhjælper

Michael Larsen

Pædagog

Ulrik Ruge

Pædagog

Køkken

 
Camilla Lemche

Kok og leder

Camilla K. Bertelsen

Køkkenassistent

Køkkenassistent

Køkkenassistent

Elmas Nakib

Køkkenmedhjælper

Nada Abdullah Ali

Køkkenmedhjælper

Marit Kristoffersen

Køkkenassistent

Teknisk service

Jan Elmose Normann

Pedel

Finn Købke

Pedelmedhjælper